Люстратор


 

Реклама

Загрузка...

Форма входа

Присоединяйтесь к нам. Будьте в курcе свежих событий и новостей.

Закрыть

Loading...
20.06.2015 13:55

Переселенці у Рівному: прагнуть порозуміння та єдності (ФОТО+ВІДЕО)

Кілька днів тому на майдані Незалежності в Рівному з’явилася нова палатка. На ній – прапори із ненав’язливою патріотичною символікою та лише один напис: «В Україні з щирим серцем!». Перехожі мало цікавляться новими мешканцями майдану, адже знають, що зазвичай тут розташовуються волонтерські організації та політичні партії. Отож і появу чергової групи активістів сприйняли стримано, лише інколи перепитуючи, чи не нова якась партія часом виплила напередодні виборів.

Насправді ж заявити в такий спосіб про себе вирішили переселенці зі Сходу, а точніше члени Громадської організації «Всеукраїнське об’єднання вимушено переміщених осіб «Україна - моя сім’я», створеної на початку цього року у Рівному. Більшість із них вже близько року як оселилися на Рівненщині, пов’язуючи всі свої плани, мрії та прагнення із цим містом, проте і досі стикаються часом із негативним сприйняттям з боку місцевого населення. Не найкращим чином впливають на загальну репутацію спільноти і деякі неприємні ситуації, пов’язані із окремими особами.

Втім, серед цих людей чимало оптимістів, які намагаються не оглядатися назад, а впевнено, з надією, дивитися в майбутнє – своє і своєї країни. Тому і основною метою появи агітаційної палатки у центрі Рівного стало щире прагнення досягнути порозуміння між людьми із різних куточків країни, із нетотожною культурою та відмінностями в менталітеті. Між людьми, що виховувалися в різному соціально-культурному, політичному, історичному контексті, та у певний момент свого життя опинилися пліч-о-пліч, адже нашу країну спіткала спільна біда і спільний біль. І тепер, аби долати стіну внутрішньо національних упереджень, штучно нав’язаних стереотипів та ворожості, всім нам доводиться шукати порозуміння та налагоджувати соціальні контакти, адаптуватися до нових умов життя та крокувати одне одному назустріч.

Навпроти палатки уздовж руху Соборною також були розміщені шість банерів, гасла на яких покликані відображати ідеали та надії не тільки членів організації, а й усіх вимушених переселенців України: «Ми – УКРАЇНЦІ! Одна сім’я, одна країна!», «Рівне - мій дім, моя перспектива!», «Віримо в майбутнє, у ньому немає війни!». Проте конкретно про переселенців принципово ніде не згадується – за задумом активістів організації, такі заходи передусім мають привернути увагу мешканців Рівного, щоби вони самі зацікавилися і могли дізнатися більше, безпосередньо спілкуючись із представниками спільноти.

«Для подолання перешкод, для досягнення порозуміння людей з різною культурою з різних регіонів, для сприяння в працевлаштуванні та поселенні, для підтримки один одного – потрібно об’єднання серцями» - йдеться у повідомленні на флаерах, які учасники акції розповсюджують серед рівнян. Взяти участь у діяльності громадської організації запрошуються активісти будь-якого віку та всі небайдужі мешканці Рівного.

Втім, одним із найпроблемніших глобальних питань досі залишається питання житла для переселенців. Непорозуміння із міською владою спонукали представників ГО «Україна – моя сім’я» ініціювати 19 червня загальні збори, на які були запрошені представники  всіх трьох переселенських організацій, зареєстрованих у Рівному.

Напередодні, під час 51-ї сесії Рівненської міської ради, актив організації переселенців «Україна – моя сім’я» вкотре звернувся до депутатів, нагадавши про своє звернення щодо виділення земельної ділянки для створення кооперативного багатоповерхового будинку для вимушених переселенців. Депутатам були рознесені листівки із проханням не забути про цю проблему. Нагадаємо, позаминулої сесії, що відбулася 7 травня, один із членів правління організації Павло Берлет офіційно звертався із цією просьбою до міських обранців та мера міста Володимира Хомка.

- Міський голова запропонував нам земельну ділянка в мікрорайоні Ювілейний, на вулиці Макарова, навпроти автостоянки, - розповів голова ГО «Україна - моя сім’я» Борис Пасічнюк. - Але  поки що питання про її виділення під будівництво багатоквартирного будинку для переселенців залишається питанням. Точніше, знаходиться наразі на розгляді земельної комісії. Втім, у нас вже готові уставні документи обслуговуючого кооперативу «КОРД» ("Кооператив Рідний Дім"), який було створено активістами нашої організації для втілення в життя ідеї про житло для вимушених переселенців у Рівному. Як тільки питання  із землею зрушиться з мертвої точки, кооператив одразу запрацює.

- Організацій та спільнот може бути скільки завгодно, у кожного можуть бути свої задачі, функції та призначення, але в тому, що ми переселенці – ми єдині, - додав Павло Берлет. - І проблема житла – це наша спільна проблема, яку ми можемо вирішити тільки разом, будуючи діалог із місцевою владою та відстоюючи свої інтереси. Тому ми запрошуємо всіх переселенців до цього діалогу, і готові довести, що солідарні в цьому питанні. Активізуймося заради нашого спільного майбутнього і майбутнього наших дітей!

Під час зібрання біля агітаційної палатки переселенці традиційно ділилися своїми маленькими досягненнями, розповідали про те, кому і як вже вдалося знайти і реалізувати себе на новому місці, а у кого процес адаптації ще триває. Ті, кому вже довелося чергувати біля палатки і займатися агітаційною та роз’яснювальною діяльністю, зізнавалися, що в процесі особистого спілкування з рівнянами поступово вдається долати бар’єр відчуження і стереотипів. Люди щиро цікавляться, розпитують, відгукуються, готові надавати підтримку, якої зазвичай найбільше потребують сім’ї з дітьми, старші люди, інваліди тощо. І, безумовно, такий діалог породжує взаєморозуміння та вдячність, працює на перспективу.

- Адже сьогодні ми повинні думати не тільки про те, як вирішити наші нагальні, соціально-побутові, матеріальні проблеми, але і про те, чим надалі ми можемо бути корисними нашій країні і цьому місту. Як реалізувати себе тут і успішно побудувати подальше життя, чим займатися і як забезпечити своїм дітям добробут та мирне небо над головою, - наголосив Борис Пасічнюк. – Серед нас багато талановитих, кваліфікованих спеціалістів у різних сферах діяльності. І питання житла для багатьох – це та точка опори, від якої вони зможуть рухатися далі. Місцева влада має розуміти надзвичайність нашого становища, адже багато хто з нас – це люди, які залишилися без нічого, тому від швидкості прийняття рішень депутатами просто може залежати людське життя. Отже, ми щиро просимо міську, обласну владу, уряд країни допомогти нашим людям швидше стати на ноги і не затягувати з цим питанням. Ми в боргу перед суспільством не залишимося.

Нагадаємо, дізнатися більше про організацію переселенців у Рівному можна тепер на майдані Незалежності біля агітаційної палатки, а також у Штабі організації «Україна - моя сім’я» за адресою: проспект Миру, 7А (будівля профспілок) або за телефонами: 097 839 39 58, 050 578 05 84. 

http://golosno.com.ua/novini/1434790896-pereselenci-u-rivnomu-pragnut-porozuminnya-ta-iednosti-fotovideo.html

Новые сверху Старые сверху

Оставить комментарий

Загрузка...