Люстратор


 

Реклама

Загрузка...

Форма входа

Присоединяйтесь к нам. Будьте в курcе свежих событий и новостей.

Закрыть

Loading...
27.10.2015 15:31

Жеваго влаштував торги за Житомирщину

Попри впевнену перемогу в Житомирській облраді БПП - "Солідарність", яка згідно з останніми даними набирає майже чверть голосів (24,27 %), у цій області очікуються серйозні політичні торги за керівні посади. Зокрема, мова йде про крісло голови облради, на яке претендує голова обласної організації "Батьківщина", давня соратниця олігарха Костянтина Жеваго Анжеліка Лабунська. І в неї є деякі підстави сподіватися на те, що їй вдасться отримати цю посаду.

Річ в тім, що окрім БПП до облради згідно з попередніми даними потрапляє ще шість політсил. Так, "Батьківщина" на чолі з Лабунською отримала 16,66%. Третім прийшов "Опозиційний блок" з 9,06%. Приблизно порівну розійшлися голоси між Радикальною партією О.Ляшка - 8,9%, "Самопоміччю" (8,08%), "УКРОП" – 7,32%; "Свободою" – 7,31% та "Народною партією" – 7,29%.

Тобто теоретично домовлятися у Лабунської нібито є з ким. І вочевидь, Лабунська сподівається шантажувати БПП тим, що їй вдасться домовитися з іншими політичними силами про створення більшості без президентської політсили. Окрім того, на Житомир очікує другий тур мерських виборів. Згідно з результатами паралельного підрахунку голосів, кандидат від БПП Сергій Сухомлин отримав 27,77%, тоді як кандидат від "Батьківщини" Любов Цимбалюк набрала 25,56% голосів. Фактично другий тур ризикує перерости в серйозне протистояння. А може й не перерости, якщо сторони домовляться про крісло облради.

Питання інше – навіщо Лабунській так потрібно крісло голови облради? Окрім звичайних політичних амбіцій помічниці Жеваго, мова йде про іншу загальноукраїнську політичну гру, яку веде команда олігарха. Контроль за Житомирською облрадою дає можливість Жевазі, який має давні і дуже серйозні проблеми в бізнесі, поторгуватися з центральною владою.

Варто зауважити, що інтереси Жеваги торкаються фактично збанкрутілого банку "Фінанси і кредит". Вочевидь, поставивши Лабунську головою Житомирської облради, він розраховує при нагоді вирішити через АП питання з головою НБУ Валерією Гонтарєвою щодо чергового рефінансування свого банківського дітища. Також існують і інші бізнес-інтереси, які Жевазі треба вирішувати кров з носу. Йдеться, зокрема, про білоцерківські активи - "Росаву" та місцеву ТЕС,  яка знаходиться під заставою, а також ГОКи на Полтавщині.

Читайте также: Банк Жеваго объявил дефолт по международным ценным бумагам

Втім, існують серйозні сумніви, що полтавському олігарху-нардепу вдасться провернути подібний фінт вухами. Все ж таки у БПП є з ким домовлятися про більшість у облраді. Мова, зокрема, йде про «Народну партію» Володимира Литвина, з яким у команди президента вибудувалися давні відносини. Також не виключено, що вдасться домовитися з «Самопомічю» та «радикалами» Ляшка. Останні після історії з арештом Ігоря Мосійчука стали шовковими, і можуть піддатися на те, щоб створити більшість. В такому разі Жеваго разом з Лабунською та красивою багатоходовою схемою, ризикує залишитися у розбитого корита…

Новые сверху Старые сверху

Оставить комментарий

Загрузка...