Люстратор


 
01.06.2020 00:00

Сімейний підряд - дружина замовляє цивільному чоловіку тендера на ремонт доріг Избранное


Категория: Новости.

Об этом сообщает DEDAL

Голова Пологівської сільради щорічно виділяє мільйони на ремонт доріг, підряди на проведення якого без конкурсу віддають компанії її цивільного чоловіка.

Під час моніторингу реєстру декларації ми з’ясували, що голова Пологівської сільської ради Марина Рубан спільно проживає, але не перебувають у шлюбі з Ігорем Усановим.

Марина Рубан очолює Пологівську сільську раду вже понад 14 років, в свою чергу Ігор Усанов з 2015 року входить у склад виконавчого комітету Пологівської сільської ради, також за даними сервісу Opendatabot Ігор Усанов також є директором та власником ПП "Пологшляхсервіс" та ТОВ "Пологівський шляхбуд".

Саме про взаємовідносини Пологівської сільської ради з ТОВ "Пологівський шляхбуд" ми розповімо. Так, за даними електронної системи закупівель Prozorro протягом 2016-2020 років Пологівською сільською радою було проведено 132 тендера із замовлення робіт, товарів та послуг, загальною вартістю 29,4 мільйона гривень, з яких переможцем 42 тендери, загальною вартістю понад 12,5 млн грн визначено ТОВ "Пологівський шляхбуд":

  • 2016р. – 343 тис грн;
  • 2017 р. – 5,1 млн грн;
  • 2018 р. – 2,2 млн грн;
  • 2019 р. – 3,8 млн грн;
  • 2020 р. – 997 тис₴

Як ми бачимо, майже половину витрачених Пологівською сільською радою бюджетних коштів Марина Рубан виділяє ТОВ "Пологівський шляхбуд", бенефіціарним власником якого є її цивільний чоловік Ігор Усанов. Всі закупівлі проведено за спрощеною формою, без проведення аукціону, що унеможливило прийняти участь у тендерах іншим підприємствам.

Безконтрольне використання бюджетних коштів дає можливість безкарно порушувати діюче законодавство, так за даними електронної системи закупівель Prozorro 23 травня 2018 року Пологівською сільською радою із ТОВ "Пологівський шляхбуд" було укладено договір на проведення поточного ремонту дороги вул. Вільна буд. 89-114 в с. Пологи, вартістю 198 996 грн. Термін виконання робіт з 25 травня по 23 червня. Вже через рік сільрада знов замовила ТОВ "Пологівський шляхбуд" ремонт цієї ділянки вулиці. Так, 3 червня 2019 року Пологівською сільською радою підписаний договір на проведення поточного ремонту вул. Вільна від буд. № 65 до буд. № 114 в с. Пологи, вартістю 196 830 грн. Гарантійні умови на виконані роботи у договорах прописані не були, що дає можливість сторонам щорічно виконувати ремонт однієї ділянки вулиці.

З метою уникнути відповідальності за конфлікт інтересів всі договори з ТОВ "Пологівський шляхбуд" від імені Пологівської сільської ради підписує її секретар Олена Деркач. Всі інші договори з підрядниками підписує особисто Марина Рубан. За розподілом обов’язків Олена Деркач має право підписувати документи лише у разі відсутності голови сільради на робочому місці (відпустка, відрядження або лікарняний).

Подбав родинний підряд й про отримання доходу у 2020 році. Рішенням Пологівської сільради від 20.12.2019 № 10 затверджено Програму утримання автомобільних доріг на 2020 рік по Пологівській сільській раді, за умовами якої ТОВ "Пологівський шляхбуд" виконає капітальний та поточний ремонт доріг у селі Пологи та селі І. Франко загальною вартістю 3,9 мільйона гривень.

Уваги заслуговує й той факт, що відносно посадових осіб ТОВ "Пологівський шляхбуд" правоохоронними органами відкрито кримінальне провадження за фактом привласнення бюджетних коштів. Слідчими Гуляйпільського ВП Пологівського ВП ГУНП в Запорізькій області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42019081350000180 від 02.10.2019 року за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст.191 КК України. В ході слідства встановлено, що у 2019 році посадові особи ТОВ "Пологівський шляхбуд" заволоділи грошовими коштами КП "Благоустрійсервіс" Гуляйпільської міськради при проведенні капітального ремонту вулиць в м. Гуляйполе Запорізької області.

Просимо правоохоронні органи розглянути дану публікацію як повідомлення про вчинення посадовими особами Пологівської сільської ради спільно з ТОВ "Пологівський шляхбуд" кримінального правопорушення відповідальність за яке передбачена статтями 191 «Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем» та 364 «Зловживання владою або службовим становищем» Кримінального кодексу України в порядку ст. 214 Кримінального Кодексу України.


Джерело статті: “https://www.important.com.ua/news/1849-simejnij-pidryad-druzhina-zamovlyae-tsivilnomu-choloviku-tendera-na-remont-dorig”

Новые сверху Старые сверху

Оставить комментарий